>

Gadoland jest jedną z największych, prywatnych wystaw zwierząt egzotycznych w Polsce. Na blisko 700 m2 znaleźć można łącznie kilkadziesiąt gatunków gadów, płazów, pajęczaków owadów i nie tylko!

co możesz zobaczyć
w GADOLANDZIE?

Niektórzy z naszych podopiecznych to prawdziwe gwiazdy TikToka! Podczas wizyty możesz stanąć oko w oko z Pycią – prawdopodobnie najdłuższym wężem w Polsce! To 6-metrowy Pyton siatkowany (Python reticulatus). Na wystawie możesz spotkać także Wojtusia – Krokodyla krótkopyskiego (Osteolaemus tetraspis) lub Rambo – Warana leśnego (Varanus salvator). Na wystawie znajduje się kilkadziesiąt gatunków różnych płazów, gadów, owadów oraz olbrzymich ptaszników. Łącznie, około 100* zwierząt egzotycznych z całego świata jest już teraz na wyciągnięcie ręki. Na własnej skórze możesz się przekonać jak wyjątkowe i mistyczne są to zwierzęta.

*Liczba osobników nieustannie się zmienia.

nasze zwierzęta

dodatkowe atrakcje

EKSPONATY

REKINY

KĄCIK DLA DZIECI

ZWIEDZANIE

Wystawa otwarta jest przez cały rok*, codziennie, w godzinach 10:00 – 18:00.

 

Znajdujemy się w Aquacentrum Reda (Aquapark Reda), na parterze, obok zbiornika z rekinami.

Serdecznie zachęcamy do zakupu biletów online – link do zakupu znajdziesz poniżej: https://www.aquaparkreda.pl/kup-bilet

Oczywiście można także zakupić bilety na miejscu, przy kasie.

 

∗ poza kilkoma wyjątkami (Wielkanoc – 1 dzień, 1 listopada, Wigilia – 24.12. oraz Boże Narodzenie – 25.12.)

A MOŻE CHCESZ DOTKNĄĆ GADA LUB ZOBACZYĆ JAK JE KARMIMY?

OPROWADZaNIE PO WYSTAWIE

Jest to opcja dla osób, które chciałyby dowiedzieć się więcej o zwierzętach egzotycznych:
− co jedzą?
− jak długo żyją?
− gdzie występują w naturze?

Na te i inne pytania odpowie nikt inny, jak właściciel i opiekun wszystkich zwierząt w Gadolandzie – Mariusz. Podczas „pogadanki”, zostaniesz oprowadzony po wystawie, dowiesz się wielu ciekawostek ze świata zwierząt. Jest wtedy także możliwość dotknięcia i sfotografowania wybranego gada.

Cena jest jednakowa dla osób indywidualnych oraz grup do 15 osób. Należy pamiętać jeszcze o koszcie wstępu na wystawę, według obowiązującego cennika.

Czas takiej POGADANKI jest zależny od zainteresowania odwiedzających i waha się od 30 min − 1,5 h.

Na POGADANKĘ należy umówić się z wyprzedzeniem. Można to zrobić na kilka sposobów:
− przez Social Media (Messenger / DM na Instagramie)
− zadzwonić – 511 -511 -551
− wypełnić formularz kontaktowy, który znajdziesz tutaj. Wystarczy, że wpiszesz w nim proponowaną datę oraz ilość osób, a my powrócimy z potwierdzeniem lub propozycją innego terminu.

JEŻELI JEDNAK CHCESZ ZOBACZYĆ JAK JEDZĄ DUŻE DUSICIELE, JAK KARMIMY WOJTUSIA, RAMBO I INNE ZWIERZĘTA

TO ZAPRASZAMY NA CYKLICZNE WYDARZENIE.

CZWARTKOWE OBIADKI U GADÓW

Czwartkowe obiadki u gadów to cykliczne pokazy karmienia, które odbywają się w każdy 1 i 3 czwartek miesiąca. Właściciel i opiekun zwierząt egzotycznych – Mariusz, oprowadza po wystawie, opowiada ciekawostki o gadach i przekazuje podstawowe informacje dotyczące ich hodowli. W międzyczasie odbywa się karmienie* wybranych gatunków dużych dusicieli (m.in. Pyton siatkowany (Python reticulatus), Pyton birmański (Python bivittatus), Anakonda zielona (Eunectes murinus), Krokodyla krótkopyskiego (Osteolaemus tetraspis) oraz Warana leśnego (Varanus salvator). Oprócz tego, karmione są wybrane gatunki mniejszych węży, warany, kameleony i inne jaszczurki, żółwie, a także wybrane gatunki żab. Nie można jasno sprecyzować, które konkretnie osobniki będą karmione, ponieważ uzależnione jest to od wielu innych czynników, jak np. okres wylinki, izolacja lub ewentualne choroby. Jedno jest pewne – zapewniamy niesamowitą dawkę wiedzy i emocji!

Wydarzenie organizowane jest w godzinach 17:00 – 19:00.

Warto zaznaczyć, że podczas trwania eventu, wystawa jest niedostępna dla innych odwiedzających. Należy pamiętać, że w tym czasie dzieci i młodzież do 14 roku życia mogą przebywać na wystawie wyłącznie w obecności opiekuna.

Serdecznie zapraszamy!

Aktualny harmonogram możesz znaleźć tutaj.

∗Informujemy, że podczas wydarzenia zwierzęta karmione są martwym pokarmem. Dostarczany jest na naszą wystawę z wyspecjalizowanej i certyfikowanej hodowli zwierząt karmowych.

Regulamin wydarzenia Czwartkowe obiadki u gadów możesz znaleźć tutaj.

Cennik

BILET NORMALNY
20 pln/osoba
ULGOWY/RODZINNY
rodzinny - rodzina od 3 osób, minimum 1 dziecko w wieku od 3 do 18 lat
15 pln/osoba
DZIECI DO LAT 3
bezpłatnie
CZWARTKOWE OBIADKI U GADÓW
maksymalna liczba osób mogących wziąć udział w wydarzeniu to 20
35 pln/osoba
OPROWADZANIE Z PRZEWODNIKIEM
osoby indywidualne oraz grupy do 15 osób (po wcześniejszej rezerwacji, grupa do 15 osób)
80 pln
pl_PL