>

jak to wszystko się zaczęło?

Pasja przerodziła się w poczucie misji i chęć pomocy tym egzotycznym pupilom. Z biegiem czasu, do Gadolandu, z prośbą     o pomoc zaczęli zgłaszać się prywatni hodowcy, początkujący terraryści, a nawet służby państwowe. Interwencji było tak dużo, że Magdalena z Mariuszem postanowili założyć fundację. I tak oto, dnia 13.07.2020 roku, powstała Fundacja Anakonda.

Jej podstawowym celem jest niesienie pomocy zwierzętom egzotycznym. Instytucja bierze udział w odławianiu zwierząt inwazyjnych, identyfikacji określonych gatunków gadów, przyjmowaniu zwierząt z nieodpowiednich warunków lub od osób prywatnych. Fundacja Anakonda pomaga także w procesie adopcji wybranego gada lub płaza, a na wystawie można spotkać wielu jej podopiecznych.

Jednym z sukcesów był występ małżeństwa w jednym z popularnych programów rozrywkowych, w 2021 roku. Przedstawili historię wybranych podopiecznych i mogli dotrzeć ze swoim przekazem do dużo większej społeczności. A jaki był tego cel?

Oczywiście nagłośnienie tematu dotyczącego nieodpowiedzialnej hodowli zwierząt egzotycznych. Magdalena z Mariuszem pragną uświadamiać, że posiadanie gada, to nie jest chwilowy trend. Czasami to deklaracja na całe życie. Być może przez takie działanie, chociaż jedna osoba jeszcze raz przeanalizuje wszystkie za i przeciw, zanim zdecyduje się na zakup węża czy jaszczurki.

CHCESZ WESPRZEĆ DZIAŁANIE FUNDACJI?

koniecznie zajrzyj tutaj i dowiedz się jak to możesz zrobić

pl_PL